Haberler

Yenilenebilir Enerji

NİSAN 2015

Yenilenebilir enerji, doğal çevreden sürekli veya tekrarlamalı olarak ulaşılan kaynaklardan elde edilen enerjidir. Yenilenebilir enerji; doğal kaynaklardan elde edilen ve sürdürülebilirliği olan enerjiler olarak da tanımlanmaktadır. Yenilenebilir enerjiler; güneş, rüzgar, biyokütle, jeotermal, dalga enerjisi gibi doğada kendiliğinden var olan kaynaklardan elde edilmektedir. Bu kaynaklar, fosil enerji kaynaklarının tersine zamanla tükenmez ve kömür, benzin, doğalgaz gibi yenilenemeyen enerjilere alternatiftirler. Farklı alanlarda kullanımları mümkündür.

Bu kaynaklar, fosil enerji kaynaklarının tersine zamanla tükenmez ve kömür, benzin, doğalgaz gibi yenilenemeyen enerjilere alternatiftirler. Farklı alanlarda kullanımları mümkündür. Aşağıda bazı yenilenebilir enerji türlerine örnekler verilmiştir: Güneş Enerjisi: Güneşten direkt ya da dolaylı olarak elde edilen enerji olarak tanımlanabilir. Toplayıcılar kullanılarak güneş enerjisinden ısı ve elektrik elde edilebilirken aynı zamanda da geliştirilen fotovoltaik pillerle de elektrik üretmek mümkündür.

PİKNİKTE BİR ARAYA GELDİK

MAYIS 2018

Yalçın Elektrik Ailesi, çalışanları ve eşlerinden oluşan büyük bir grupla piknik yaptı. Hem baharın gelişi kutlanırken, hem de haftanın yorgunluğu atıldı.

YALÇIN ELEKTRİK KENDİ TESİSLERİNDE : TAŞINDIK

ŞUBAT 2018

Yalçın Elektrik , 2018 yılı şirket yenileşim stratejileri dahilinde, Alaaddinbey’de oluşturduğu entegre tesislerine taşındı.

KAHRAMANLIK DESTANIN KENTİNE: ÇANAKKALE’YE YOLCULUK

HAZİRAN 2017

Yalçın Elektrik, geçtiğimiz hafta sonu Türk tarihinin en büyük kahramanlık destanın yazıldığı Çanakkale’yi ziyaret etti.

HEM GEZİ, HEM YEMEK BİR ARADA

OCAK 2017

Yalçın Elektrik Ailesi, Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhun Yalçın’ın da katılımıyla gezi ve yemek organizasyonu düzenledi. Ekip ve takım ruhunu güçlendirmeyi önemsediklerini anlatan Ceyhun Yalçın “ Büyük bir aileyiz ve büyümeye de devam ediyoruz.

YALÇIN ELEKTRİK EĞİTİM PROGRAMLARI SÜRÜYOR

KASIM 2016

Yalçın Elektrik, mühendis ve teknik personeline yönelik, sektördeki son uygulama gelişmeleri hakkında eğitim programı düzenledi. Adranos Otel’de yapılan ve tüm gün devam eden programda, elektrik projelendirme ve taahhüt kapsamındaki yeni uygulamalar, yönetmelik değişiklikleri ve yenilikleri anlatıldı.

YALÇIN ELEKTRİK AİLESİ BÜYÜKADA’DA

EKİM 2016

Ekip ve takım ruhunu güçlendirmek amacıyla Yalçın Elektrik, personeline yönelik etkinlikleri sürdürüyor. Aileleriyle birlikte buluşan Yalçın Elektrik mühendislik ve teknik personel grubu, Büyükada’ya gezi düzenledi.

PAİNTBALL TURNUVASI TAMAMLANDI

MART 2016

Yalçın Elektrik çalışanlarının katıldığı paintball turnuvası tamamlandı. Takım ruhunu güçlendirmek, mücadele karakterini büyütmek amacıyla düzenlenen turnuvada Yalçın Elektrik çalışanları arasında oluşturulan takımlar kıyasıya yarıştı.

MARMARABİRLİK BİOKÜTLE PROJEMİZ BAŞLADI

MAYIS 2015

Marmarabirlik’in yılda 2 milyon Kw/saat elektrik üreteceği "zeytin atıklarından elektrik enerjisi üretme" Ar-Ge projesinde geri sayım başladı. Dünyada bir ilk olacak proje kapsamında, tesis kurulumu tamamlanarak çalışmalara başlandı.

YENİLENEBİLİR ENERJİDE PROJE GELİŞTİRECEĞİZ

NİSAN 2015

Sektörümüzde ulusal ve uluslararası bir çok markanın çözüm ortağı olarak, “yenilenebilir enerji” alanında farklı projelere odaklanıyoruz. Şirket vizyonumuz ve hedeflerimiz doğrultusunda projeler geliştirebilmek için çalışmalarımız devam ediyor.

20. YIL KUTLAMALARI EĞİTİMLE DEVAM ETTİ

TEMMUZ 2014

Ülke genelinde gerçekleştirdiği başarılı projelerle sektöründe öncü konuma yükselen Yalçın Elektrik 20. Kuruluş Yılı Etkinliklerine eğitim programlarıyla devam etti.

Dijital Katalog İndir